Екс-президент Польщі передрік хаос в Європі

kvah70804Вихід Великобританії з Євросоюзу (ЄС) призведе до хаосу в регіоні. Таку думку висловив колишній польський лідер Олександр Кваснєвський, повідомляє німецька газета Frankfurter Allgemeine Zeitung.

«У найближчі три-п’ять років в Європі настане хаос», — заявив він. Політик припустив, що в майбутньому референдуми щодо членства в ЄС, подібні британському, можуть пройти і в інших країнах міждержавного об’єднання.

Представники ряду європейських держав вже висловилися щодо членства в ЄС. Так, 1 липня президент Чехії Мілош Земан закликав провести референдум про вихід країни зі складу Євросоюзу і НАТО. В Словаччині і Фінляндії за аналогічну пропозицію розпочався збір підписів.

28 червня міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський зажадав відставки керівників виконавчих органів ЄС з-за Brexit (скорочення від British exit, тобто виходу Великобританії з Євросоюзу). Днем раніше лідер правлячої в Польщі партії «Право і справедливість» і колишній прем’єр-міністр країни Ярослав Качинський звинуватив голови Євроради Дональда Туска у перемозі євроскептиків у Великобританії.

Як нагадує газета Поступ, референдум з питання перебування в ЄС пройшов у Великобританії 23 червня. Прихильники Brexit перемогли з 51,9 відсотка голосів. Явка перевищила 72 відсотки. У загальній складності в голосуванні взяли участь понад 33,5 мільйона осіб.