Фотографії жінок-солдатів, що обідають хробаками, сколихнули китайське суспільство

jihrobfaaФотографії китаянок-солдат, що жують борошняних хробаків, викликали активну дискусію про роль жінок у Збройних силах КНР. Про це, у середу, 20 квітня, повідомляє South China Morning Post.

За інформацією видання, китайське державне інформагентство «Сіньхуа» розповсюдило знімки, на яких зображені жінки-військовослужбовці в момент підготовки за спеціальними програмами спецназу. На одних фотографіях вони поїдають борошняних хробаків, на інших — виймають частини розібраного пістолета з прозорого ящика, в якому знаходиться змія.

Жінки проходять службу на одній з військових баз в провінції Юньнань. Їх підготовка передбачає участь у бойових діях в разі початку війни. 22 китаянки, що надійшли на службу в підрозділи спеціальних операцій, вже довели, що нічим не поступаються чоловікам, відзначає видання. «Вони більш уважні і посидючі, вміють добре маскуватися, відмінно себе зарекомендували при виконанні завдань в тилу супротивника», — розповів один з інструкторів в бригаді спецназу.

Він також пояснив, що перша група з 22 жінок була відібрана з 55 претенденток за результатами тестів на фізичну підготовку, зі стрільби і на психологічну стійкість.

Публікація знімків викликала неоднозначну реакцію в китайських соцмережах. Багато користувачів інтернету написали в коментарях до фотографій, що навчання було непотрібної тортурами для жінок, а служба в частинах спеціального призначення — виключно чоловіча прерогатива. Багато також назвали зображені на фотографіях моменти підготовки жінок-військовослужбовців огидними.

Народно-визвольна армія Китаю залишається найбільшою в світі армією чисельністю 2 мільйони людей. Військовий бюджет КНР за обсягом займає друге місце в світі після США.