Генсек НАТО розповів про майбутнє відносин з Москвою

Генсек НАТО Йенс Столтенберг розповів про те, як будуть розвиватися відносини альянсу з Росією. Про це повідомляє Reuters.

За підсумками першого з початку кризи українського засідання Ради Росія — НАТО Столтенберг заявив, що розбіжності між блоком і Москвою з питань ситуації на Україні та європейської безпеки носять глибинний характер.

«На зустрічі ми знову переконалися, що розходимося не просто в оцінці фактів з питання про Україну, але і в простому їх перерахування і описі, — зазначив генсек альянсу. — Багато наші члени не згодні з позицією Росії, яка вважає те, що відбувається громадянською війною. Насправді Росія дестабілізує ситуацію на сході України, надаючи сепаратистам допомогу грошима, спорядженням, боєприпасами, а також військовими радниками».

Дискусію в Брюсселі Столтенберг описав як «щиру і серйозну розмову», але зазначив, що повернення до колишнього стану справ у двосторонніх відносинах і роботи в звичайному режимі очікувати не доводиться.

Рішення про призупинення практичного військового і цивільного співробітництва з Росією було прийнято на зустрічі глав МЗС країн-учасниць НАТО 1 квітня 2014 року. При цьому зазначалося, що «політичний діалог в Раді Росія — НАТО, а також на посольському рівні і вище може продовжитися в міру необхідності для обміну думками».

Як нагадує subscribe.ru, Рада Росія — НАТО — форум для обміну думками та розвитку співпраці між Росією і державами-членами альянсу, створений у травні 2002 року.