Глава Пентагону згадав Росію першою в списку глобальних викликів для США

karterd6Росія і Китай займають першу позицію в списку глобальних викликів» для США, заявив глава Пентагону Ештон Картер. Його слова наводить ТАСС.

«На світовій арені Сполученим Штатам кидають виклики. По-перше, це Росія з її агресією, особливо в Європі, і таємними змовами. Великою проблемою є поширення впливу Китаю в Тихоокеанському регіоні», — сказав він.

Також серед викликів він згадав «агресивні дії» Північної Кореї, політику Ірану і загрозу з боку «Ісламської держави». За словами Картера, «ІГ поширює свою злісну ідеологію», і ця терористична організація «повинна бути знищена».

Крім того, додав глава Пентагону, «необхідно закрити лазівки, через які бойовики проникають в країни Європи», і вжити заходів для забезпечення безпеки США від терористичної загрози.

Картер у п’ятницю, 13 травня, був присутній на церемонії вступу на посаду нового командувача Об’єднаного командування аерокосмічної оборони Північної Америки (НОРАД) в Колорадо-Спрінгс.

5 травня новий командувач НАТО в Європі Кертіса Скапаротті закликав протистояти «відродження Росії». За словами генерала, альянс повинен проявляти гнучкість і готовність боротися, оперативно реагуючи на виклики. Скапаротти також відзначив прагнення Росії «проектувати себе як світової держави».

Попередник Скапаротті, американський генерал Філіп Бридлав, 1 березня сказав, що США і їх союзники по НАТО приймають заходи на випадок війни з Росією в Європі. 25 лютого генерал заявив про готовність США «боротися і перемогти» Росії в Європі.