Китай пообіцяв обмежувати народжуваність до 2045 року

kytaychykyКитайська влада збереже обмеження на кількість дітей у сім’ї щонайменше до 2045 року. Про це в понеділок, 11 січня, повідомляє Reuters.

Як оголосив заступник директора Національної комісії з питань охорони здоров’я і планування сім’ї КНР Ван Пейань, офіційний Пекін має намір обмежувати народжуваність «в довгостроковій перспективі — щонайменше на 20-30 років». Чиновник заявив: «Коли пройде певний час, ми побачимо демографічні та соціально-економічні зміни, і тоді змінимо свою демографічну політику». При цьому точні терміни зняття обмежень на народжуваність Ван назвати відмовився.

Відповідаючи на питання, чи не призведе така політика до того, що «Китай постаріє раніше, ніж розбагатіє», Ван зазначив, що старіння населення є глобальною проблемою і неминучою тенденцією суспільного розвитку. За його словами, основна проблема, що стоїть зараз перед КНР — «не збільшення кількості робочої сили, але поліпшення її якості».

З 1 січня 2016 року в КНР набув чинності закон, згідно з яким китайська подружня пара може мати двох дітей. Очікується, що це дозволить до 2050 року збільшити число працездатних громадян в Китаї на 30 мільйонів осіб. Загальна чисельність населення КНР до 2029 року досягне піку в 1,45 мільярда людей.

Кампанія із регулювання народжуваності в Китаї, яка отримала назву «Одна сім’я — одна дитина», проводилася з 1979 року. Її метою значилося обмеження чисельності населення КНР до 2000 року рівня в 1,2 мільярда людей. В ході реалізації програми вносилися корективи. Поставлена задача була, в основному, виконана: до 1 листопада 2000 року заданий рівень був перевищений на 42,5 мільйона громадян. Прагнення китайців обов’язково народити хлопчика призвело до гендерного дисбалансу: на даний момент чоловіків в країні на 20 мільйонів більше, ніж жінок. До 2020 року цей розрив досягне 24 мільйонів чоловік. Влада КНР намагається за допомогою різних заходів стимулювати народження дівчаток, але традиції побороти поки не вдається.