Клінтон і Буш розповіли про способи впливу на політику Москви в Сирії

Хілларі КлінтонВведення безпольотної зони над Сирією допомогло б чинити тиск на Росію. Таку думку, як передає ТАСС, висловила претендент на посаду президента США від Демократичної партії, колишній держсекретар Хілларі Клінтон.

Заборона на польоти, як заявила Клінтон, допоміг би вирішити проблему біженців, які завдяки цьому «залишилися на своїх місцях». Крім того, це змусило б Росію «почати рахуватися з інтересами інших країн в регіоні», висловила думку політик. При цьому Клінтон виступила проти операції Росії в Сирії, звинувативши Москву в нанесенні авіаударів по помірної опозиції.

Посилити політику щодо Росії по сирійському питанню також закликав потенційний суперник Клінтон, претендент на посаду президента від Республіканської партії Джеб Буш, повідомляє Reuters. Він назвав президента Росії Володимира Путіна «гнучким політиком», що скористався вакуумом лідерства США в Сирії та інших регіонах світу. При цьому колишній губернатор Флориди виступив за розширення санкцій щодо Росії.

Буш заявив, що в разі свого обрання в 2016 році він намагатиметься створити коаліцію європейських і арабських країн для повалення президента Сирії Башара Асада, що, на його думку, є запорукою до врегулювання конфлікту і вирішення проблеми біженців.