Клінтон звинуватила Москву у спробах змінити кордони у Європі

klimnt03e53e7Союзники США в Європі знаходяться під постійним тиском з боку Росії, яка хоче змінити державні кордони, що склалися після Другої світової війни, а також намагається поширити свій вплив на країни Балтії. З такими твердженнями виступила претендент від Демократичної партії на пост президента США Хілларі Клінтон в ході чергового раунду передвиборних дебатів, передає телекомпанія MCNBC.

Дебати між Клінтон і іншим кандидатом від демократів Берні Сандерсом транслювалися в прямому ефірі. Учасників попросили дати оцінку словами міністра оборони США Ештона Картера, який 2 лютого назвав Росію основною загрозою національній безпеці США.

Хиллари Клинтон интервью программа Познер о России, Путине, США – видео

«Міністр оборони Картер констатує постійний тиск Росії на наших європейських союзників, яка намагається змінити межі Європи, встановлені після Другої світової війни, захопила Крим», — заявила колишній держсекретар США.

Клінтон заявила про необхідність подальшого зміцнення НАТО і запропонувала посилити підтримку партнерів по блоку через постачання їм нових видів озброєнь і збільшення фінансування військових програм. Також вона вважає за необхідне дати ясно зрозуміти президенту Росії Володимиру Путіну, що альянс «не залишить його войовничість без уваги».

Клінтон не в перший раз говорить про Росію в такому тоні. У червні минулого року у своїй промові вона пообіцяла врятувати Америку від «російської загрози».

Президентські вибори у США відбудуться 8 листопада 2016 року. Чинний глава держави Барак Обама не має права бути обраним на третій термін у зв’язку з обмеженням строків повноважень відповідно з 22-ю поправкою до Конституції США.