КНДР затримала яхту з російськими спортсменами

Екіпаж берегової охорони КНДР затримав російських спортсменів з Приморського краю на яхті «Элфин». Про це РИА Новости повідомив представник рятувально-координаційного центру «Владивосток».

«Яхту затримала берегова охорона. Екіпаж в порядку», — повідомив співрозмовник агентства. Інцидент стався в Японському морі. Судно прямувало з південнокорейського Пусана у Владивосток.

Віце-президент Приморської федерації вітрильного спорту Євген Хромченко повідомив на своїй сторінці в Facebook, що підійшли до яхті з приморськими спортсменами рибалки з судна під прапором КНДР захопили її і повели в бік Північної Кореї. Капітана судна вони взяли собі на борт. До берега в цей момент було 157 кілометрів.

Як повідомляє «Вести.Примор’я», до яхті, на якій знаходилися чотири російських моряків, підійшло риболовецьке судно під прапором Північної Кореї і вчинила спробу захоплення. Капітан Дмитро Назаров був переведений на північнокорейський корабель, а інші моряки забарикадувалися всередині. Потім яхта була взята на буксир.

У Далекосхідної транспортної прокуратури факт повідомлення про затримання яхти підтвердили і повідомили, що вона перебувала в нейтральних водах. В Далекосхідному слідчому управлінні Слідчого комітету Росії на транспорті уточнили, що яхту затримала берегова охорона.

Тимчасово виконуючий обов’язки голови представництва МЗС Росії у Владивостоці Ігор Агафонов повідомив, що згідно з екіпажем затриманої північнокорейськими військовими в Японському морі яхти з приморськими спортсменами поки немає, дані, дійшло судно до КНДР, поки також відсутні.

За його словами, МЗС веде роботу з представниками в Пхеньяні, а також з представництвом КНДР у Владивостоці. «Треба з’ясувати суть претензій корейської сторони. Поки перевірятися інформація, з’ясовуються подробиці. Це стандартна процедура», — сказав він.