Компанії в США почали готуватися до збільшення постачання газу

Постачання зрідженого природного газу (ЗПГ) від американських компаній у перспективі трьох років збільшаться на десятки мільйонів тонн. Американські компанії затверджують інвестиційні рішення, які дозволять їм нарощувати потужність зі зрідження, пише “Коммерсант”.

Найбільший оператор ЗПГ-потужностей у США Cheniere Energy домовився про збільшення випуску ЗПГ на заводі Corpus Christi з 15 мільйонів тонн до 25 мільйонів. Постачання нового палива підуть на ринок наприкінці 2025 року.

Після хвиль 2016-2017 та 2020-2022 років виробники почали готуватися до третьої експансії на світовий ринок. Раніше в травні компанія Venture Global ухвалила інвестрішення по першій фазі проекту Plaquemines LNG, потужність якого складе 12 мільйонів тонн. Як зазначає незалежний експерт Олександр Собко, велика ймовірність, що до кінця року ухвалять рішення і по другій фазі дещо меншої потужності, бо вже зібрано достатньо контрактів. Компанія Tellurian продовжує збір заявок для інвестрішення з Driftwood LNG.

Потреба в ЗПГ у світі різко зросла після того, як Європа на тлі введення російських військ на територію України вирішила відмовитися від газу з Росії. США зобов’язалися додатково поставити через океан 15 мільярдів кубометрів газу цього року та по 50 мільярдів кубометрів у наступні роки.

Цей план близький до виконання. За п’ять місяців експорт досяг 25 мільярдів кубометрів проти 10,2 мільярдів за той же період минулого року. Складнощі виникають із інфраструктурою всередині ЄС, де не вистачає потужностей з регазифікації.

Для вирішення цієї проблеми німецька енергетична компанія RWE AG за дорученням уряду Німеччини у травні зафрахтувала дві плавучі установки (FSRU) для регазифікації ЗПГ. Вони дозволять постачати ринок до 14 мільярдів кубометрів газу після регазифікації.

Втім, експерти не відкидають, що загальне зростання споживання природного газу у світі скоротить кількість вільних обсягів ЗПГ, які можна було б направити на європейський ринок.