Користувачів Android попередили про шахрайство із соціальними виплатами

У Google Play з’явилася велика кількість шахрайських програм, в яких росіян обманюють, обіцяючи їм соціальні виплати, компенсації та дитячу допомогу. Про це користувачів Android попередила голова російського дослідницького центру Лабораторії Касперського Марія Наместникова, повідомляє Газета.Ru.

“Раніше інтернет кишів такими сайтами, а зараз вони розмножуються в Google Play як додатки”, – зазначила вона. За словами фахівців, ці програми мають примітивний функціонал: якщо встановити його і натиснути на іконку, користувача перенаправлять на фішинговий сайт. На цій сторінці користувач бачить повідомлення про те, що йому нібито необхідно сплатити комісію в розмірі 300 рублів, щоб отримати соціальну виплату.

За словами експерта, бум такого шахрайства розпочався після 24 лютого 2022 року. За оцінкою фахівця, у Google Play вже кілька сотень подібних програм.

«Думаю, це просто спроба шахраїв перевірити на міцність модерацію в Google Play. Слід зазначити – момент підібраний вдалий, адже Google у Росії зараз перебуває у невизначеності. Однак це просто спекуляція, доказів я не маю», — повідомила Наместникова, пояснюючи можливі причини буму таких додатків у Росії.