Курди пообіцяли взяти «столицю» ІД за кілька тижнів

syr658a6eКурди пообіцяли взяти фактичну столицю «Ісламської держави» (ІД) Ракку за кілька тижнів. Про це повідомляє Reuters.

Як заявив командувач Загонів народної самооборони курдів (YPG) Сипан Хамо, в даний час ведуться переговори з коаліцією, очолюваної США, щоб узгодити час початку операції.

12 жовтня сирійська опозиція і курди уклали союз, щоб разом боротися проти ІД. Альянс отримав назву «Демократичні сили Сирії». До його складу увійшли Загони народної самооборони курдів, сили християн-ассірійців, а також Сирійська арабська коаліція — об’єднані підрозділи сирійської опозиції, підтримувані США. Найближчим часом має розпочатися наступ на Ракку. Вести його будуть арабські формування, в той час як курдам доведеться тримати оборону.

4 жовтня сирійська армія завдала ударів по позиціях терористів у передмісті Дамаска, а також у провінціях Дейр-ез-Зор і Хомс, включаючи античне місто Пальміри. Після бомбардування російською авіацією позицій ІД в Ракка бойовики почали евакуацію своїх сімей перебуває на території Іраку місто Мосул, також контрольований екстремістами.

30 вересня Повітряно-космічні сили (ВКС) Росії почали наносити в Сирії точкові удари по об’єктах ІГ. З 7 жовтня вогневу підтримку їм надають кораблів Каспійської флотилії ВМФ РФ.

Влітку 2014 року бойовики ІД почали наступ на північні райони Іраку і Сирії. Зараз терористична організація контролює частину території цих країн, включаючи нафтові родовища. У багатьох країнах світу угруповання ІД заборонене.