Ліга арабських держав підтримала Ер-Ріяд в конфлікті з Тегераном

liga8625Ліга арабських держав (ЛАД) після екстреного засідання міністрів закордонних справ країн-учасниць організації винесла підсумкову заяву з приводу кризи у відносинах між Саудівською Аравією та Іраном, зайнявши сторону Ер-Ріяда.

«ЛАД виражає абсолютну підтримку Саудівської Аравії у збереження її територіальної цілісності та суверенітету і засуджує атаки на її диппредставництва», — заявив міністр закордонних справ ОАЕ шейх Абдалла бен Заїд Аль Нахайян.

ЛАД назвала дії Тегерана порушеннями міжнародного права і оголосила про створення робочої групи у складі ОАЕ, Єгипту і Кувейту, яка винесе їх на розгляд ООН. Резолюцію підписали всі члени ЛАД, крім Лівану.

Криза у відносинах Саудівської Аравії та Ірану загострилася 2 січня, коли в Ер-Ріяді був страчений шиїтський проповідник Ндмр Ан-Німр. У відповідь іранці розгромили деякі саудівські представництва на території Ісламської Республіки. Реакцією на погроми став розрив дипломатичних відносин з Іраном, про який заявила Саудівська Аравія, що вислала з країни офіційних представників Тегерана. Прикладу королівства також послідували Бахрейн, Судан і Джібуті. Свого посла з Ірану відкликав Кувейт, а ОАЕ скоротили чисельність акредитованих на своїй території дипломатів Ісламської Республіки.