Майкл Джей Фокс отримає почесний “Оскар”

Канадо-американський актор Майкл Джей Фокс отримає почесну премію “Оскар” за внесок у справу гуманізму. Про це повідомляє The Hollywood Reporter.

“Невтомна пропаганда Майклом Дж. Фоксом досліджень хвороби Паркінсона поряд з його безмежним оптимізмом є прикладом впливу однієї людини на зміну майбутнього мільйонів людей”, – йдеться у заяві Американської академії кінематографічних мистецтв та наук.

Приз імені Джина Хершолта також отримають композитор та поетеса Дайан Уоррен, режисери Пітер Вейр та Езан Пальсі. Раніше цієї премії були удостоєні актор Грегорі Пек, співак Френк Сінатра, телеведуча Опра Вінфрі, гендиректор DreamWorks Animation SKG Джеффрі Катценберг та актриса Анджеліна Джолі.

Майкл Джей Фокс отримав широку популярність у 1985 році завдяки ролі Марті Макфлая у фільмі Роберта Земекіса «Назад у майбутнє». Пізніше актор знявся у двох сиквелах, що вийшли у прокат у 1989 та 1990 роках. У 1991 році у Фокса було виявлено хворобу Паркінсона. Актор публічно оголосив про свій діагноз 1998-го.