Математики винайшли нові способи нарізки піци

picada188Математики Джон Хеддлі і Стівен Ворслі з Ліверпульського університету запропонували нові способи нарізки піци. Про свою роботу автори розповіли на сайті arXiv.org, а коротко про них повідомляє New Scientist.

Вчені створили техніку, що дозволяє ділити диск на рівні частини з вигнутими сторонами. Для цього необхідний диск, спочатку поділений на рівні частини, кожна з яких має будь-яке непарне число вигнутих сторін.

«З точки зору математики немає межі такого розбиття, хоча, ймовірно, його можна вважати недоцільним для числа сторін, більшого дев’яти, — сказав Хеддли. — Я поняття не маю, чи є якісь можливості для практичного застосування нашої роботи, що не стосуються нарізки піци».

На думку вченого, нові способи нарізки піци можуть зацікавити тих, хто любить краї піци або, навпаки, її середину. У своїй роботі вчені узагальнили раніше відому техніку розбиття диска на однакові частини.

Її застосовують, зокрема, кухарі при нарізці піци на шість або дванадцять однакових частин. Вчені відзначають, що винайдений ними спосіб не вирішує проблему розбиття в цілому, а є лише вирішенням конкретного поставленого завдання.