Microsoft представила підрослий планшет Surface Pro

Компанія Microsoft представила планшетний комп’ютер Surface Pro третього покоління, який оснащений 12-дюймовим екраном замість екрану 10,6 дюйма у його попередників. Планшет Surface Pro 3 був продемонстрований у вівторок, 20 травня, в Нью-Йорку віце-президентом Microsoft по планшетах Surface Паносом Панаєм (Panos Panay).

За словами Паная, при розробці Surface Pro 3 компанія хотіла створити пристрій, який зніме проблему вибору між ноутбуком і планшетом, замінюючи обидва пристрої. Дисплей діагоналлю 12 дюймів і здатністю 2160 на 1440 точок можна порівняти за розмірами з екраном ноутбуків Apple MacBook Air, які випускаються у версіях з 11 і 13-дюймовими екранами, проте значно перевершує їх по вирішенню.

Хоча планшет виріс у розмірах, пише morozovhall.com, в порівнянні з Surface Pro 2, він при цьому став легше. Вага Surface Pro 3 складає 800 грамів проти 907 грамів у попередника. Це важливе досягнення, оскільки раніше продукт Microsoft часто критикувався за зайву для планшета важкість. Пристрій також стало тонше – 9,1 замість 10,8 міліметра в попередній версії. Нарешті, важливим фактором стало збільшення часу автономної роботи на 10 відсотків до дев’яти годин в режимі веб-серфінгу.

Особливістю новинки стала «домашня» кнопка, розташована не так на горизонтальній, а на вертикальній панелі. Це незвичайне рішення для планшета на Windows, який орієнтований насамперед на вирішення робочих завдань. Однак нововведення, що дозволяє регулювати кут підставки KickStand від нуля до 150 градусів, подібно до екрану ноутбука, припало до смаку аудиторії презентації. Пристрій працює на базі платформи Windows 8.1 Pro, оснащений двома 5-мегапіксельними камерами.

Surface Pro 3 побудований на основі процесорів Intel Core четвертого покоління. У продажу з’являться версії з процесорами Core i3, i5 і i7, обсяг внутрішньої пам’яті складе від 64 до 512 гігабайт, оперативної (RAM) пам’яті – від чотирьох до восьми гігабайт. Залежно від цих показників буде змінюватися і ціна пристрою.

Мінімальна вартість Surface Pro 3 складе 799 доларів в США, що на 100 доларів дешевше в порівнянні з мінімальною вартістю Surface Pro 2 при його запуску в минулому році. Однак в залежності від конфігурації ціна планшета може дійти до 1949 доларів. Попередні замовлення на планшет в США почнуть прийматися з 21 травня, про доступність пристрою в інших країнах поки не повідомляється.

Разом з Surface Pro 3 компанія анонсувала нові обкладинки-клавіатури Type Cover в нових кольорах і з підвищеною стійкістю, які обійдуться в 130 доларів, а також зарядну підставку Docking Station за 200 доларів з можливістю підключення аксесуарів. У комплекті пристрою також йде оновлений стилус Surface Pen, більш наближений по дизайну і відчуттям при введенні тексту до звичайної ручці.

Незважаючи на прогнози учасників ринку, Microsoft не надала компактну версію планшета Surface Mini. Це пристрій був одним з найбільш очікуваних від компанії, у якої до сих пір немає власної моделі з діагоналлю екрана 7-8 дюймів.