Моргенштерн оскаржив штраф у 100 тисяч рублів за пропаганду наркотиків

24-річний російський репер Алішер Моргенштерн (внесений Мін’юстом до списку фізосіб-іноагентів) оскаржив штраф у 100 тисяч рублів за пропаганду наркотиків. Про це повідомляє ТАРС.

Йдеться про опубліковані раніше три відеокліпи артиста, на яких співак демонструє татуювання на тілі із зображенням рослин. Адвокат виконавця Сергій Жорін розповів, що малюнки на грудях Моргенштерна не можуть розцінюватися як пропаганда наркотиків, а тому ухвала Набережно-Чолнінського міського суду про виплату штрафу не є законною.

«Саме собою зображення рослини як татуювання не може бути пропагандою наркотичних засобів, тому що не містить інформації про способи, методи розробки, виготовлення та вживання наркотичних засобів, як того вимагає закон. Також відсутні жодні заклики», – повідомив юрист.

Жорін додав, що разом зі своїм підопічним уже подав скаргу на ухвалу.

У лютому стало відомо, що поліцейські в Набережних Човнах порушили адміністративне провадження щодо репера Моргенштерна у справі про пропаганду наркотиків у трьох відеокліпах. Приводом для виробництва став висновок комплексної лінгво-ботанічної експертизи Набережно-Челнінського державного педагогічного університету. Експерти виявили, що за «краями татуювання на грудях Моргенштерна зображено рослину, схожу на коноплі».

20 травня суд оштрафував репера Моргенштерна на 100 тисяч карбованців за пропаганду наркотиків.