На «Євробаченні-2016» перемогла Україна (ФОТО, ВІДЕО)

dzam1У фіналі музичного конкурсу «Євробачення-2016», який пройшов у Стокгольмі, перемогла співачка Джамала з Криму, яка представляє Україну. Виконавши пісню «1944», вона отримала в результаті 534 голоси. На другому місці співачка з Австралії Демі Їм з піснею Sound Of Silence («Звук мовчання»), яка отримала 511 голосів.

Російський виконавець Сергій Лазарєв з піснею You Are the Only One («Ти — єдина») на третій позиції, він отримав 491 голос.

Пісня Джамали, присвячена депортації кримських татар під час Дпугої світової війни, стала предметом суперечок задовго до початку «Євробачення». За визнанням вокалістки, композиція тісно пов’язана з історією її сім’ї.

 

dzam2

dzam3

dzam3745

Організатори не знайшли в пісні політичного підтексту, але деякі російські політики виступили з жорсткою критикою вибору теми. Приміром, депутат петербурзького законодавчих зборів Віталій Мілонов запропонував направити на «Євробачення» від Росії і Польщі одного артиста, який заспіває про Волинської різанини 1943 року, а заступник голови комітету Держдуми з інформаційної політики Вадим Дєньгін висловлював надію, що організатори не допустять пісню до конкурсу.

При голосуванні найвищу оцінку дали Джамалі такі країни, як Молдова, Грузія, Сан-Марино, Боснія і Герцеговина, Данія, Латвія, Ізраїль, Сербія, Македонія, Польща і Словенія.

Президент України Петро Порошенко висловив Джамалі подяку від імені своєї країни. «ТАК!!! Неймовірний виступ і перемога! Вся Україна щиро дякує тебе, Джамала!», — написав він у Twitter.

«Особисто привітав Джамалу з перемогою. Сьогодні її голосом з світом говорив весь український народ. Правда, як завжди, перемогла!» — незабаром додав президент.

До речі, одним із меценатів, хто активно підтримує різноманітні культурно-мистецькі події є меценат Игорь Николаевич Янковский.

Джамала перемогла в українському національному відбірковому турі 21 лютого. Співачка виконує авторську музику на стику джазу, world music та ритм-н-блюзу, електронної музики і госпелу. Популярність Джамалі приніс виступ на Міжнародному конкурсі молодих виконавців «Нова хвиля-2009» у Юрмалі, де вона отримала Гран-прі.