Нафті передбачили подорожчання до 140 доларів за барель


Аналітики Goldman Sachs передбачили подорожчання нафти до 140 доларів за барель

Аналітики Goldman Sachs передбачили подорожчання нафти марки Brent до 140 доларів за барель у третьому кварталі цього року, пише Bloomberg.

Середня ціна у найближчі 12 місяців становитиме 135 доларів за барель, вважають фінансисти. Порівняно з попередньою версією прогнозу від Goldman Sachs передбачувані ціни підвищено на 10 доларів за барель.

На думку аналітиків, зараз на світовому ринку нафти спостерігається дисбаланс попиту та пропозиції. Для нормалізації ситуації необхідне подальше зниження попиту, переважно через скорочення світової економіки, та одночасне нарощування видобутку.
Brent від TradingView

В даний час світові запаси нафти знаходяться на рівні 75 мільйонів барелів нижче від очікуваного. Зокрема, у Росії видобуток скоротився менше, ніж припускали учасники ринку. Проте тенденція щодо зниження видобутку збережеться, стверджують автори.

На момент публікації вартість серпневого ф’ючерсу на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE дорівнювала 119,3 долара за барель. Зниження порівняно з рівнем закриття попередньої сесії становило 0,16 відсотка.