Найбільший у світі літак «Мрія» вперше прилетів до Австралії

mriya9a5Найбільший у світі літак — український Ан-225 «Мрія» вперше здійснив переліт з Європи до Австралії, пише газета The West Australian.

За посадкою літака в західноавстралійському Перті спостерігали близько 20 тисяч осіб. Багато хто з любителів повітряного транспорту, які спеціально прибули в цей регіон, ночували в автомобілях. На дорогах утворилися затори, через які багато пропустили рідкісне видовище.

Після приземлення пілот на очах у натовпу виставив з вікна кабіни український прапор. Одна з шанувальниць літаків заявила, що це «політичне заяву про боротьбу України за незалежність від Росії».

Ан-225 пробуде в Перті до ранку вівторка, 17 травня, після чого візьме курс на Німеччину.

Як пише видання The Age, літак перевіз з Праги австралійському замовнику 117-тонний генератор. «Мрія» вилетіла з чеської столиці в середу, 11 травня. На її шляху було три проміжні посадки — у Туркменбаші, Хайдарабад і Джакарті. Це повітряне судно повинно заправлятися кожні 4 тисячі кілометрів.

 

Український літак “Мрія” вперше вилетів у комерційний рейс до Австралії – відео

Літак був спроектований і побудований в СРСР, на Київському механічному заводі в 1980-х роках. Перший політ був здійснений в грудні 1988 року. Спочатку було закладено дві машини, в даний час один примірник знаходиться в льотному стані і експлуатується українською компанією Antonov Airlines.

Довжина літака становить 84 метри, висота 18,1 метра, розмах крил 84,4 метра. Максимальне корисне навантаження — 640 тонн.