Названо частку задоволених своїми доходами росіян

Опитування, проведене фондом «Громадська думка» (ФОМ), виявило частку росіян, задоволених своїми доходами. Результати опубліковано на сайті організації. З’ясувалося, що 22 відсотки респондентів вважають, що живуть добре, а найбільше своїм матеріальним становищем виявилися задоволені люди віком від 18 до 30 років (37 відсотків).

З іншого боку, 22 відсотки учасників опитування оцінили своє матеріальне становище як погане. Причому серед росіян вікової групи 46-60 років так відповідали 28 відсотків. Загалом свій достаток як середній оцінюють більш як половина росіян (54 відсотки), і лише вісім відсотків респондентів змогли визнати, що за останні два-три місяці стали жити краще.

Про погіршення свого становища за цей період розповіли понад третину учасників опитування – 37 відсотків. Найчастіше про зниження достатку згадують громадяни двох вікових груп: від 31 до 45 років та від 46 до 60 років (по 43 відсотки відповідно). Опитування проводилося з 27 по 29 травня серед 1500 росіян у 53 регіонах країни.

Раніше експерти описали стратегії росіян, яких вони стали дотримуватися на тлі волатильності курсу рубля та тиску санкцій на тлі проведення спецоперації в Україні. Фахівці провели аналіз споживчої поведінки росіян після запровадження жорстких західних санкцій та розділили громадян на п’ять груп: «аскети», «інвестори», «стратеги», «панікери» та «раціоналісти».