Названо організатора атак на портал «Держпослуги»

Гендиректор і співзасновник російської StormWall Раміль Хантіміров назвав «ІТ-армію України» організатором атаки на портал «Держпослуги», про яку стало відомо раніше у четвер, 23 червня. Його коментар з’явився у розпорядженні «Ленты.ру».

За даними StormWall, хвиля DDoS-атак на сайт «Держпослуги» стала продовженням хвилі атак на російські виші, що почалася два тижні тому. За словами фахівця, атаки на виші проводяться вмотивованими зловмисниками, які входять до «ІТ-армії України».

“Ми спостерігаємо, що більша частина атак йде з територій Америки та Європи, і тільки невелика частина атак йде з Росії”, – повідомив гендиректор StormWall. DDoS-атаки на сайт «Держпослуг» організовано тими самими хакерами «ІТ-армії України», які зараз атакують навчальні заклади з метою зриву приймальної кампанії у вишах, вважає він.

Експерт зазначив, що мета таких атак — вивести з ладу онлайн-ресурси значних соціальних об’єктів країни. Він пояснив, що влітку особливої ​​значущості набувають сайти та сервіси, за допомогою яких можна подати документи до вузів, через що хакери починають активно атакувати саме їх.

Хакери використовують як стандартні загальнодоступні інструменти, які спочатку призначені для тестування, а не для проведення атак, так і спеціальні утиліти, розповів Хантимиров. “І в тому і в іншому випадку інструменти можна отримати безкоштовно, потрібні лише обчислювальні ресурси, які в більшості випадків вже є в атакуючих”, – сказав фахівець.

Про те, що сайт «Держпослуги» зазнав масових кібератак, стало відомо раніше 23 червня. Як уточнив віце-президент компанії «Ростелеком» з інформаційної безпеки Ігор Ляпунов, атаки не вплинули на роботу сервісу. У Мінцифри заявили, що атаки було організовано Україною.

Того ж дня у Мінобрнауки Росії розповіли про хакерські атаки на російські виші. Представники відомства повідомили, що атаки на виші продовжуються та оперативно блокуються російськими фахівцями.