Названо того, хто виграв від дефіциту алмазів

Світовий алмазний гігант – південноафриканська компанія De Beers – опинилася у виграші після введення санкцій проти російської АЛРОСи. Як повідомляє Bloomberg, на тлі обмежень на світовому ринку почався дефіцит невеликих алмазів, тому компанія стала піднімати ціни, і в цій ситуації вона виявилася у виграші.

На нещодавньому закритому аукціоні в Ботсвані De Beers продавала дрібне каміння на 5-7 відсотків дорожче. Неназвані джерела агентства вказали, що навіть зростання цін не зупинить покупців, оскільки попит на такі камені зростатиме. При цьому De Beers виробляє відносно небагато діамантів того типу, на якому спеціалізується АЛРОСА: дрібніші дорогоцінні камені, які використовуються в дешевших ювелірних виробах

На частку АЛРОСи припадає 27 відсотків світової та 95 відсотків російського видобутку алмазів. У квітні компанію включили до списків санкцій ЄС, США та Великобританія. Крім того, американська влада повністю заборонила прямий імпорт російського дорогоцінного каміння. Проте досі дозволено ввезення алмазів із Росії, оброблених інших країнах. Від закупівель діамантів у російської компанії вже відмовилися кілька відомих брендів, серед яких Cartier та Tiffany&Co.

Судячи зі статистики країн-імпортерів, глобальний дефіцит алмазів посилився, оскільки Росія скоротила експорт алмазів на ключові ринки — до Індії та Європи. Проте падіння доходів російських виробників виявилося багато в чому компенсовано зростанням цін, що посилилося через брак сировини.