Археологи "розкрили" вбивство дівчини в Англії через 2 тисячі років

01/05/2011

АрхеологиОстанки, виявлені при розкопках в графстві Кент, належать молодій дівчині, яка була убита римськими легіонерами близько двох тисяч років тому, повідомляє британська телерадіомовна корпорація Бі-бі-сі.

Археологи виявили останки під час проведення розкопок перед початком нового будівництва неподалік від містечка Фавершам, яке знаходиться в 77 кілометрах від Лондона в графстві Кент.

"Дівчина у віці від 16 до 20 років загинула від удару, нанесеного римським мечем по потилиці. Судячи з рани, дівчина у момент загибелі стояла навколішки", - пояснив керівник археологічних робіт доктор Пол Вілкінсон (Paul Wilkinson).

Останки дівчини знайшли в неглибокій могилі, зробленій, як припускають учені, "на швидку руку". Окрім цього, могила була виявлена за межами римського поселення, неподалік від кладовища.

"Тіло було розташовано з півночі на південь, що характерне для язичницьких могил. У римських похованнях зазвичай розташування зі сходу на захід", - зазначається у статті.

За словами Вілкінсона, багато людей романтизують епоху завоювання Британії римлянами. "Шокуюча" нова знахідка, вважає учений, дає зрозуміти, наскільки драматичним для місцевого населення був прихід римських завойовників.

Повернутися до списку новин

Кино, рецензии, новости, обзоры

Архів публікацій

Останні публікації

Інші публікації