Мікроби надають вину і винограду неповторному смаку

30/12/2012

ВиноЯк встановили учені, виноград, який росте на одному і тому винограднику, може мати смакові відмінності від іншого, який виростає там же. Для того, щоб вибрати хороше вино, вже недостатньо знати рік і місце розливу. Для цього треба бути також обізнаним про кількість і якість мікробів, які знаходяться на винограді, оскільки цей факт значно змінює букет винного смаку, одержаного з винограду, зібраного на одній ділянці. До речі, якщо вас цікавить вирощування винограду, купити семена в Украине можна, скориставшись пропозиціями на спеціалізованих сайтах в інтернеті.
 
Такими є результати дослідження групи учених з південноафриканського Стелленбошського університету на чолі з Матхабатхой Сетаті, які опубліковані в журналі PLOS ONE.
 
За словами керівника групи, важливим чинником у винній промисловості є грибкові співтовариства. Різновиди мікробів, які «населяють» плоди, здатні змінювати ароматичні властивості одержуваного вина, а також впливають на процес бродіння.
 
Для закріплення цієї гіпотези, учені узяли на пробу виноград з різних ліз, які вирощуються на трьох знаменитих виноградниках, на кожному з яких застосовується відмінна від іншої технологія виноградарства – традиційна, органічна і біодинамічна.
 
Результати аналізів показали, що на винограді зі всіх трьох виноградників переважають дріжджі, але виноград з ділянки, на якій відсутня обробка, «населений» великою кількістю різновидів дріжджів. Окрім цього, навіть щонайменші відмінності між лозами одного і того ж виноградника істотно змінюють склад співтовариства грибків.
 
На закінчення Сетаті додав, що результати їх досліджень служитимуть підвищенню якості культивування винограду, а також розвитку виноробства в цілому.

Повернутися до списку новин

Кино, рецензии, новости, обзоры

Архів публікацій

Останні публікації

Інші публікації