Троянди на вагу золота. У Росії обговорюють, на скільки подорожчають квіти у разі розширення санкцій

05/07/2015

Троянди
Уряд Росії визначив перелік імпортних товарів, що підпадають під ембарго. Російський прем`єр-міністр Дмитро Медведєв попереджає, що список може бути доповнений, а глава Мінсільгоспу Олександр Ткачов — що під «акуратні санкції» можуть потрапити квіти.
 
У відповідь на продовження західних санкцій Росія на рік продовжила ембарго у відношенні продуктів з країн, що підтримали антиросійські санкції. Відповідний указ підписав президент Володимир Путін. А прем`єр-міністр Дмитро Медведєв повідомив, що уряд підготував список заборонених товарів.
 
За словами глави уряду, новий перелік мало відрізняється від того, що був введений в минулому році. У нього входять «продукти тваринництва, включаючи м`ясо великої рогатої худоби, свинина, харчові субпродукти, риба і ракоподібні, молоко і молочні продукти, овочі, ковбаси і т. д.
 
При цьому Медведєв зазначив, що ембарго може розширюватися та змінюватися.
 
Напередодні міністр сільського господарства Олександр Ткачов допустив, що під російські санкції можуть потрапити кондитерські вироби та квіти. Продовження ембарго глава Мінсільгоспу назвав «бальзамом на душу». «Ми бачимо, як продэмбарго абсолютно позитивно діє і підтримує аграрну економіку, за п`ять місяців аграрні галузі приросли на п`ять відсотків», — цитує Ткачова «Інтерфакс».
 
Чи зможуть російські виробники забезпечити внутрішній ринок квітами і що це за квіти, worldua.info дізнався у керівника прес-служби floret.info Талії Ахметовою.
 
Олена Трегубова: Талія, наскільки російські виробники в змозі задовольнити попит населення на квіти?
 
Талія Ахметова: Російські виробники не зможуть повною мірою задовольнити попит росіян в разі накладання заборони. Справа в тому, що на сьогоднішній день вони забезпечують лише близько 10-15% всього реалізованого товару. Це пов`язано з тим, що російські квіти не набагато дешевше імпортних. Але навіть в разі введення заборони російські постачальники зможуть забезпечити не більше 35% попиту. У країні не так багато площ, пристосованих для штучного вирощування квітів, до того ж це вимагає великих фінансових витрат.

— Тобто в разі введення ембарго на квіти з ЄС варто готуватися до зростання цін на рослини?
 
— Ціни, звичайно, зростуть. Сьогодні наші колеги, представники одного з найбільших імпортерів квітів в Росію, прогнозують подорожчання в 3-4 рази у разі, якщо потрібно буде везти квіти безпосередньо з Південної Америки. Закупівельні ціни на всю екзотику якщо і залишаться на колишньому рівні, великі витрати припадуть на саму перевезення квітів з Еквадору, Кенії, Ізраїлю та Туреччини — країн, на які ембарго не поширюється. І при цьому не можна розраховувати на те, що ціни на квіти російські виробники залишать на колишньому рівні, саме вони першими збільшили вартість квітки в період стрибка валют в кінці 2014 року. Також потрібно розуміти, що до 90% посадкового матеріалу, використовуваного в Росії для вирощування квітів і зелені, а також всі технології — в 99% випадків імпорт.
 
— Які квіти можуть запропонувати вітчизняні виробники?
 
— Російські виробники на сьогоднішній день можуть запропонувати вузьку лінійку з звичного для росіянина асортименту — це троянди, тюльпани, хризантеми, гвоздики, деякі сорти лілій і орхідей. Екзотика і звичні жителям великих міст складні сорти троянд, тюльпанів і т. п. в цей список точно не входять. Російський постачальник покриває приблизно 1/25 всієї асортиментної лінійки нинішнього пропозиції на ринку. Крім того, якщо ми сподіваємося на заміщення європейських квітів рослинами з інших країн — Кенії, Еквадору, Колумбії тощо, то потрібно розуміти, що в цих країнах зростають в основному троянди, і ми в будь-якому випадку втратимо левову частку асортименту.
 
— Міністр сільського господарства називає продуктове ембарго «бальзамом на душу» — завдяки відсутності імпортних конкурентів, наші виробники мають більше можливостей. Як швидко вітчизняні квітникарі зможуть збільшити свою присутність на ринку?
 
— Різко збільшити кількість російської квітки просто не вийде, пише cupol.lviv.ua. На створення теплиці з нуля потрібно близько року до того моменту, коли ви зможете продавати квіти. До того ж квіткова теплиця — це не дешеве задоволення. На будівництво одного гектара такого господарства потрібні інвестиції 2-3 млн євро, а економічно доцільно будувати від 3 га. Звичайно, без державних вливань питання швидко не вирішиться. Якщо бізнес вкладеться в цю сферу, то, коли санкції знімуть (а ми не знаємо, скільки вони будуть триматися, якщо їх все-таки введуть), виробники опиняться в ситуації, коли на ринок знову хлине хвиля квітки з ЄС, за собівартістю набагато меншого російських аналогів.

Повернутися до списку новин

Кино, рецензии, новости, обзоры

Архів публікацій

Останні публікації

Інші публікації