Підлітки з бідних сімей заплатили за соціальний успіх ослабленим здоров`ям

14/07/2015


Ціною соціального успіху для молоді з бідних сімей виявляється ослаблене здоров`я і передчасне старіння, з`ясували американські вчені. Так що вирватися з гетто бідності, дискримінації та зловживання наркотиками можливо, але тільки зі шкодою для здоров`я. Матеріали нового дослідження представлені в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.
 
Учені працювали з 292 афроамериканскими підлітками з сільських районів штату Джорджія. На початку дослідження їм було по 17 років, в момент закінчення — по 22 роки. У підлітків вимірювали метилювання ДНК мононуклеарних клітин периферичної крові — цей біомаркер відображає розрив між календарним і реальних (біологічних) віком людини, пише lenta.ru.
 
Виявилося, що у американців з сімей з відносно високим рівнем доходу високий рівень самоконтролю (здатність чітко ставити цілі і завдання в житті, а також відмовлятися від непомірного вживання алкоголю і наркотиків) та інших позитивних психологічних якостей не впливає на стан здоров`я. У бідних підлітків з високим рівнем самоконтролю (а також зниженою депресивністю і агресивністю) навпаки — біологічний вік значно перевищив календарний.
 
Автори дослідження вважають, що саме самоконтроль і вміння домагатися важливих цілей змушує бідних юнаків і дівчат керувати своєю поведінкою, пише cupol.lviv.ua, утримуватися від алкоголю і наркотиків і добиватися успіху в житті, незважаючи на матеріальні проблеми та дискримінацію, з якою вони стикаються. Проте ціною самоконтролю виявляється підвищений рівень гормонів стресу і важкі для здоров`я навантаження, що призводять до передчасного старіння клітин організму.

Повернутися до списку новин

Кино, рецензии, новости, обзоры

Архів публікацій

Останні публікації

Інші публікації