Зімбабве попросилося в зону вільної торгівлі з ЄАЕС

20/07/2015

Ринок у Зімбабве
 
 
Республіка Зімбабве подала звернення з проханням прийняти її в зону вільної торгівлі з Євразійським економічним союзом (ЄАЕС). Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на обізнане джерело.
 
Співрозмовник агентства зазначив, що всього в Євразійську економічну комісію (наднаціональний орган регулювання ЄАЕС) було подано більше 30 подібних заяв. Наприклад, від Йорданії, Сирії, Монголії та Албанії. Він пояснив, що звернення розглядаються комісією. Переговорний процес запускається при згоді всіх членів ЄАЕС.
 
15 липня глава Мінпромторгу Росії Денис Мантуров заявив, що Таїланд може звернутися в Євразійський економічний союз з пропозицією укласти угоду про зону вільної торгівлі (ЗВТ).
 
У травні до ЗВТ приєднався В`єтнам. Зараз його вступ ратифікується іншими членами зони.
 
ЄАЕС — міжнародне економічне об`єднання. Його метою є проведення скоординованої економічної політики і створення зони вільного руху товарів, послуг, капіталу і робочої сили. Договір про створення ЄАЕС був підписаний 29 травня 2014 року в Астані і набув чинності 1 січня 2015 року. У союз входять Росія, Білорусія, Казахстан і Вірменія, 21 травня до ЄАЕС приєдналася Киргизія.
 
Зімбабве — держава на півдні Африки. В останні роки країна переживає гостру фінансову кризу. В результаті невдалої земельної реформи Зімбабве перетворилася з експортера продовольства в імпортера. Одним з наслідків перетворень став швидкий розгін інфляції. За підсумками 2007 року зростання цін перевищив 100 тисяч відсотків.
 
Це змусило уряд включити друкарський верстат і випускати банкноти великих номіналів. Влітку 2008 року була надрукована купюра в 100 мільярдів зімбабвійських доларів. Зрештою влада відмовилася від національної валюти і перейшли на долар США. За один американський долар 15 червня 2015 року давали 250 трильйонів зімбабвійських.
 
Протягом останніх 35 років беззмінним лідером Зімбабве залишається Роберт Мугабе. На поточний момент він є найстаршим у світі чинним керівником держави — йому 91 рік. Наступні президентські вибори в країні повинні відбутися у 2018 році, Мугабе збирається брати в них участь.

Повернутися до списку новин

Кино, рецензии, новости, обзоры

Архів публікацій

Останні публікації

Інші публікації