Знайдена причина унікальності національних властивостей вин

27/09/2015

Сорт Совіньон Блан
 
Вчені пояснили унікальні властивості національних вин — їх аромат і смак. Результати своїх досліджень автори опублікували в журналі Scientific Reports, а коротко з ними можна ознайомитися на сайті Phys.org.
 
Виявилося, що не сорт винограду, клімат чи погода грають ключову роль в унікальності національних вин, а пекарські дріжджі (Saccharomyces cerevisiae), генетичні особливості яких індивідуальні для кожної географічної зони вирощування виноградників.
 
Це означає, що, коли експерти-винороби кажуть про унікальні особливості ґрунтів, де росте той чи інший сорт винограду, то, швидше за все, слід мати на увазі характерний для цих регіонів набір одноклітинних грибків.
 
До своїх висновків учені прийшли, порівнявши популяції Saccharomyces cerevisiae з шести основних виноробних районах Нової Зеландії і властивості вирощуваного там винограду сорту Совіньйон Блан.
 
Фахівці прийшли до висновку, що приблизно половина хімічних сполук, що визначають унікальні властивості вина, є побічним продуктом ферментації, що відбувається за участю дріжджів.
 
Вчені відзначають, що їх дослідження повністю вкладається в концепцію винного терруара - сукупності грунтово-кліматичних особливостей, які забезпечують унікальні властивості алкогольного напою.
 
Однак у цю концепцію, на думку дослідників, слід додати облік специфічних дріжджів. Надалі автори збираються досліджувати вплив на властивості вина інших грибів, а також бактерій.

Повернутися до списку новин

Кино, рецензии, новости, обзоры

Архів публікацій

Останні публікації

Інші публікації