Німеччина, Японія, Індія і Бразилія захотіли стати постійними членами РБ ООН

27/09/2015

Канцлер ФРН Ангела Меркель заявила про необхідність реформувати Раду Безпеки ООН. Про це в суботу, 26 вересня, повідомив Reuters.
 
На її думку, необхідні зміни в структурі ради, які «відображають реальний розподіл сил у всьому світі». «Нам потрібен новий метод роботи, щоб вирішувати проблеми», — сказала німецький лідер на зустрічі зі своїми колегами з Бразилії, Індії та Японії на полях 70-ї сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку.
 
«В даний час не тільки ми вчотирьох, але і багато інших країн не згодні зі структурою і методами роботи СБ. Ми хочемо створити сучасну робочу структуру СБ, яка відповідає XXI століття», — додала вона.
 
До складу Ради входять 15 членів: п`ять постійних — США, Китай, Росія, Франція і Великобританія — і десять засідають за два роки непостійних членів, п`ятеро з яких щорічно змінюються. Країни з постійної п`ятірки — союзники по Другій світовій війні та можуть застосовувати санкції проти тих чи інших держав, а в випадку необхідності вдаватися до військового примусу. Кожен з п`яти постійних членів володіє правом вето і фактично може заблокувати будь-яке рішення РБ.
 
Німеччина і Японія, які за обсягом відрахувань в ООН після США є другим і третім донорами, стверджують, що вони заслуговують постійного місця в раді безпеки. Ще у 2004 році ці країни разом з Індією і Бразилією об`єдналися в так звану «Групу чотирьох» (G4) , заявивши про своє прагнення отримати постійне місце в РБ, структура якого, на їх думку, з часів закінчення Другої світової війни застаріла і не відображає реальної розстановки політичних сил у світі.
 
У 2014 році вирішено створити робочу групу, яка вивчить питання, зокрема, розширення ради за рахунок постійних і непостійних членів . Останній раз реформа Ради безпеки ООН проводилася в 1963 році, тоді її склад збільшився з 11 до 15 країн.

Повернутися до списку новин

Кино, рецензии, новости, обзоры

Архів публікацій

Останні публікації

Інші публікації