Фізіологи навчилися маніпулювати чоловічою агресією і материнським інстинктом

Нейрофізіологи з Ізраїлю пояснили природу відмінностей у батьківських інстинктах у самок і самців мишей. Вчені також навчилися управляти чоловічий агресією. Результати своїх досліджень автори опублікували в журналі Nature, а коротко з ними можна ознайомитися на сайті відділу нейробіології Інституту Вейцмана.

 
Більшість самок ссавців приділяють увагу своєму потомству значно більше, ніж самці, які, як правило, не відрізняються моногамністю і активною участю у вихованні потомства. У своєму дослідженні вчені на прикладі мишей знайшли причини такої поведінки у механізмі функціонування гіпоталамуса — однієї з областей головного мозку.
 
Біологи досліджували невеликі структури мозку, відомі як паравентикулярные ядра гіпоталамуса, які активніше проявляють себе у самок, ніж у самців. Вчені простежили за роботою нейронів, пов`язаних з експресією білка тирозингидроксилаза. Це з`єднання необхідно, зокрема, для виробництва допаміну — одного з найважливіших нейромедіаторів, пов`язаних з одержанням почуття задоволення.
 
Нейробіологи помітили, що у самок, що мають потомство, нейрони відрізняються підвищеною активністю. Це дозволило припустити, що батьківський інстинкт, швидше за все, обумовлений роботою нейронів, пов`язаних з експресією білка тирозингидроксилаза.
 
Учені переконалися в справедливості своєї гіпотези, провівши оптогенетичніе маніпуляції з нейронами. Зокрема, регулювали експресію тирозінгідроксилази . Таким чином вдалося знизити батьківський інстинкт у самок. У самців регулювання тирозингидроксилазы не привела до появи батьківського інстинкту, але істотно знизила їх агресивність.
 
Подальші дослідження показали, що маніпуляції з тирозингидроксилазой призводить до зміни вмісту в крові рівня окситоцину — гормону, пов`язаного, зокрема, з лактацією і жіночим репродуктивним поведінкою. Так, зниження експресії тирозінгідроксилази (зменшення кількості пов`язаних із ним нейронів) призводить до зменшення вмісту рівня окситоцину і деградації материнського інстинкту.
 
Вчені відзначили, що їх дослідження допоможе краще зрозуміти біологічні чинники, які відповідають за особливості функціонування жіночого і чоловічого головного мозку, пов`язаного з репродуктивним і соціальною поведінкою. Зокрема, нейробіологи сподіваються визначити фактори, що впливають на розвиток психічних захворювань (післяпологову депресію, агресію і розлади аутистичного спектру).

трактора минитрактора мототрактора мотоблоки

Повернутися до списку новин

Кино, рецензии, новости, обзоры

Архів публікацій

Останні публікації

Інші публікації