Близько 200 мечетей Мекки неправильно орієнтовані

07/04/2009

Вид на МеккуУ священному для мусульман місті Мецці близько 200 мечетей побудовані з порушенням орієнтації, повідомляє ВВС News з посиланням на місцеві джерела.

Таким чином, віруючі під час молитви мимоволі порушують розпорядження Корану здійснювати обряд строго у бік Кааби - мусульманської святині у вигляді кубічної споруди у внутрішньому дворі Забороненої мечеті.

У кожній мечеті одна із стін забезпечена порожньою нішею - міхрабом. Міхраб указує киблу, тобто напрям на Каабу, у бік якої моляться всі мусульмани світу. Проте при спостереженні з висотних будівель з'ясувалося, що частина мечетей, особливо стародавніх, орієнтована неправильно.

Видання відзначає, що деякі священнослужителі вже висловили свою заклопотаність тим, що молитви відбуваються з "порушенням правил". Проте заступник міністра у справах ісламу Саудівської Аравії запевнив у місцевій пресі, що помилка не так велика, щоб бентежити віруючих. За його словами, в деяких старих мечетях вже зроблені необхідні поправки до напряму молитви. Видання не повідомляє, як саме вони були реалізовані.

Повернутися до списку новин

Кино, рецензии, новости, обзоры

Архів публікацій

Останні публікації

Інші публікації