Тварини, які живуть коротко, виграють від глобального потепління

01/11/2008

Поденка Caenis horaria. Тривалість життя цих комах становить від декількох годин до декількох днівВід зміни клімату, що відбувається зараз, виграють тваринні з невеликою тривалістю життя. Такий висновок був зроблений вченим з Канади і Німеччини. Робота дослідників опублікована в журналі Science. Основні тези наводить журнал New Scientist.

Окрім короткого життєвого циклу перевагою в умовах зміни навколишнього середовища стане менша чутливість до температури і більша різноманітність генів усередині популяції.

У кожного виду є "температурне вікно", усередині якого він може нормально функціонувати. Якщо температура навколишнього середовища опускається нижче або піднімається вище за цю межу, тварина рано чи пізно гине. Тварини з відносно високою тривалістю життя ризикують загинути від "ненормальної" температури ще до того, як встигнуть залишити потомство. Тварини з коротким життєвим циклом мають більше шансів на розмноження.

З іншого боку, багато тварин з довгим життєвим циклом, є високорозвинутими організмами, які мають більше шансів на виживання в порівнянні з "короткоживучими" видами. У замітці New Scientist не уточнюється, чи врахували автори дослідження цю особливість.

Уявлення про те, які види більшою мірою схильні до ризику вимирання при глобальному потеплінні, і як саме те або інша тварина відреагує на зміну температури є важливим для прогнозу наслідків зміни клімату.

Повернутися до списку новин

Кино, рецензии, новости, обзоры

Архів публікацій

Останні публікації

Інші публікації