Сьогодні у світі: цікавинки

Додаткова година сну переможе гіпертонію за 6 тижнів

05.12.2012

Військовий робот Лягайте спати на годину раніше кожну ніч, і тим самим ви понизите кров'яний тиск всього за шість тижнів. До такого висновку прийшли дослідники з Гарвардської школи медицини у Бостоні.

Вони виявили, що у людей, які демонструють ранні ознаки гіпертонії, є чудова можливість зупинити розвиток хвороби всього за півтора місяці. Для цього їм необхідно спати на одну годину більше кожну ніч. Дослідники стежили за чоловіками і жінками, що одержували по сім і менше годин нічного сну, у яких були проблеми з кров'яним тиском.

За статистикою, жертвами гіпертонії є до 20% жителів Росії, і підвищений кров'яний тиск є причиною половини всіх інфарктів і інсультів у цій країні. Не дивлячись на наявність великої кількості найрізноманітніших ліків, приблизно половина пацієнтів не стежить за тиском, або погано його контролює, а значить, його показники перевищують встановлені ученими безпечні відмітки у 140 на 90.

Брак сну і велика кількість стресів у житті вже давно вважаються непрямими причинами розвитку гіпертонії. Але гарвардське дослідження стало першим у своєму роді, яке показало, що проблему з підвищеним тиском можна легко вирішити за рахунок збільшення тривалості нічного відпочинку. Учені залучили до спостережень 22 людини (чоловіків і жінок середніх років), кожний з яких або вже страждав від гіпертонії, або впритул наближався до цієї хвороби, пише сайт medicalplanet.info.

Протягом шести тижнів 13 людей спали на годину більше за свій звичайний час, а інші 11 продовжували спати стільки, скільки завжди. У першій групі додатковий сон викликав падіння показників кров'яного тиску, в середньому, на 8-14 мм рт. ст. У другій тиск залишився незмінним.