Сьогодні у світі: цікавинки

Китайські космонавти вирощуватимуть овочі на своїх позаземних базах

05.12.2012

Космос Китайські космонавти вирощуватимуть свіжі овочі і одержувати кисень від оброблюваних рослин на своїх позаземних базах. Про це заявив заступник директора Китайського центру досліджень і підготовки космонавтів в Пекіні Ден Ібін.

Він підвів підсумки наукового експерименту за участю двох піддослідних. Експеримент був зосереджений на "створенні механізму збалансованого обміну кисню, вуглекислого газу і води між людиною і рослинами в замкнутому просторі".

В ізольованій камері об'ємом 300 кубометрів, розповів учений, були створені умови для повноцінного постачання дослідників повітрям, водою і їжею. Зокрема, там вирощувалися чотири види рослин, які поглинали вуглекислий газ і виділяли кисень для двох учасників експерименту, Ці ж рослини служили для харчування експериментаторів свіжими овочами. Окрім того, за допомогою сучасних технологій космонавти зможуть в онлайн-режимів прослухати курсы польского языка в Киеве.

Подібний експеримент з використанням "контрольованої екологічної системи підтримки життя" (КЕСПЖ), створеної у 2011 році, проводився в Китаї вперше. Він "надзвичайно важливий для довготривалого здійснення китайської програми пілотованих польотів у космосі", підкреслив Ден Ібін, відзначивши, що КЕСПЖ "стане прообразом третього покоління систем життєзабезпечення китайських космонавтів" . Надалі система включить також вирощування тварин і рециркуляцію води за допомогою мікроорганізмів, сказав він.