Сьогодні у світі: цікавинки

Учені виявили ген пияцтва

05.12.2012

Підліткове пияцтво Британські учені з Королівського коледжу виявили ген, який відповідає за підлітковий алкоголізм.

Ген RASGRF2, що мутує, робить мозок чутливішим до звикання і будить схильність до алкогольної залежності, відзначає сайт krosha.net

За словами учених, спиртні напої, так само як і наркотики, провокують секрецію гормону задоволення і насолоди – допаміну. Під час вживання алкоголю ген RASGRF2 бере активну участь в процесі вироблення допаміна, що загрожує серйозними проблемами для тих, хто випиває.

«Якщо у людини даний ген є в наявності, то це впливає на те, як вони сприймають алкоголь. У такому разі відчуття задоволення і винагороди будуть виражені набагато сильніше», - коментує провідний автор дослідження професор Гюнтер Шуман.

Тобто те, що робить нас щасливішими і змушує переживати радість, наш організм сприймає як щось корисне, зокрема, таким псевдокорисним продуктом в даному випадку є алкоголь.

Учених хвилює те, що останніми роками темпи підліткового пияцтва набирають все більшого розмаху. у 1994 році підлітки вживали в середньому по шість одиниць алкоголю в тиждень, а в 2007 році щотижнева кількість зросла до 13 одиниць. За одиницю алкоголю фахівці приймають келих вина.

Підлітковий алкоголізм веде до проблем із здоров'ям і розвитку антисоціальної поведінки.

Експерти провели дослідження на мишах. Ті гризуни, у яких був відсутній ген RASGRF2, реагували на алкоголь не так виражено, як ті, у кого його варіації були присутні. Це пояснюється тим, що відсутність RASGRF2 послаблювала роботу нейронів, які відповідають за вироблення дофаміну, і що знаходяться у вентральній тегментальної ділянки мозку.

Також в експерименті учених взяли участь 663 14-річних хлопчики, які не мали проблем із здоров'ям і у яких або зовсім було відсутнє знайомство з алкогольними напоями, або все ж таки було, але зовсім в незначних дозах. У 16 років ті ж хлопчики-підлітки був обстежені знову. З'ясувалося, що багато хто почав вживати алкоголь частіше і у великих кількостях. У тих, у кого ген RASGRF-2 був виявлений, так само як і у мишей, тяга до алкоголю була виражена сильніше.