Сьогодні у світі: цікавинки

Дієтологи: їсти після шестої вечора корисно

30.12.2012

Їжа Всім, хто хоче схуднути і стоїчно відмовляється від вечері, слід знати, що увечері потрібно їсти обов'язково. На думку дієтологів, відмова від вечері через побоювання набрати зайві калорії і потовстішати, шкодить організму значно більше, ніж спричиняє користь. Аналогічні поради містяться також на сайті The Beauty Clinic.

Відомий український дієтолог Борис Скачко звертає увагу на те, що вечеря повинна бути обов'язково, наситити організм тільки одним обідом просто неможливо. За словами Скачка, відмова від їжі після шестої вечора може призвести до виразки шлунку або до утворення каменів у жовчному міхурі.

«Відбувається це тому, що печінка стоїть без роботи – їй не потрібно переробляти їжу, і починається застій жовчі. Через це можуть з'явиться камені. А до виразки може призвести те, що «непотрібний» шлунковий сік потрапляє в порожній шлунок і роз'їдає його стінки», - малює моторошну картину лікар.

Нагадаємо, що ще раніше вчені з Сіднеського університету довели своїм дослідженням користь для здоров'я пізніх вечер. При цьому, спростовувавши міф про шкідливість вживання їжі перед сном, дослідники підкреслювали: правильна вечеря повинна складатися із злакових і овочевих страв. Таке меню легко засвоюється організмом і підвищує в крові рівень амінокислот триптофанів, що, у свою чергу, збільшує вміст у мозку серотоніну (гормону «щастя»), який заспокоює нервову систему і сприяє швидкому засипанню. Київський дієтолог Борис Скачко також говорить, що вечеря повинна бути легкою. Це можуть бути, наприклад, супи, риба або салати, від м'яса ж варто відмовитися.