Сьогодні у світі: цікавинки

Нове вухо для пересадки виростили просто на руці пацієнтки

30.12.2012

Анатомія вуха Ще два роки тому, у 2010-му, через агресивний рак шкіри американці Шері Волтер хірургами було видалене ліве вухо. Жінка не тільки стала понівеченою але і оглохнула на один бік.

Лікарі госпіталю Джона Хопкінса запропонували Шері виростити нове вухо з хряща, узятого з її ж стегна.

Як правило, для таких операцій використовують шкіру обличчя і шиї, якої, на жаль, у Волтер череза попередні операції не вистачало. Саме тому хірурги необхідний об'єм шкіри узяли з руки, куди, як на грядку, «посадили» нове вухо жінки. При цьому медики відзначають, що таку операцію не можна робити тим, хто хворів на Гепатит С.

Відбулася «посадка» у березні нинішнього року. Після повного «дозрівання», тобто, формування, вухо пересадили на голову. Тепер Шері чекають декілька косметичних процедур, в результаті яких вухові нададуть необхідних контурів.

«Я відчувала себе піддослідним щуром, але мені подобалися ці емоції, - говорить жінка. - Приємно виявитися частиною експерименту, вписати своє ім'я в історію медицини. Хірурги сказали мені, що провели найскладнішу трансплантацію вуха у Північній Америці. Чотири місяці воно росло у мене на руці, поки не перебралося туди, де йому саме і місце».