Німеччина закликала Бельгію тимчасово зупинити два реактори АЕС

Міністр з охорони навколишнього середовища Німеччини Барбара Хендрікс закликала уряд Бельгії тимчасово зупинити експлуатацію третього реактора АЕС «Дув» і другого енергоблоку АЕС «Тіанж» доти, поки не будуть представлені докази їх безпеки. Про це повідомляє BBC News.

Бельгійська влада в свою чергу заявила, що в цьому немає необхідності.

Раніше з вимогою призупинити експлуатацію реакторів до Брюсселю звернулися Нідерланди і Люксембург. Стурбованість країн-сусідів викликана тим, що останнім часом на бельгійських АЕС був зафіксований ряд технічних збоїв, які призводили до автоматичної зупинки реакторів.

Уряд Бельгії і компанія-оператор бельгійських АЕС Electrabel підписали угоду про продовження до 2025 року експлуатації двох енергоблоків атомної станції «Дув». Крім цього було вирішено не згортати в цей період і експлуатацію на АЕС «Тіанж».

У 2012 році експлуатація цих енергоблоків була припинена із-за того, що на їх корпусах були виявлені тріщини. В минулому році вони були знову запущені, незважаючи на протести з боку Берліна і Амстердама.

Зазначається, що «Дув» з чотирма реакторами і «Тіанж» з трьома забезпечують 55 відсотків потреб Бельгії в електроенергії.