Німецький гігант вивіз із Росії сотні IT-фахівців із сім’ями та хом’ячками

Німецький банківський гігант Deutsche Bank за останні три місяці перевіз із Росії до Берліна сотні IT-фахівців та їх сім’ї, пише Financial Times (FT).

До початку російської військової спецоперації в Україні у Deutsche Bank працювало приблизно півтори тисячі таких співробітників у двох центрах розробки програмного забезпечення в Москві та Санкт-Петербурзі. Після 24 лютого банк запропонував усім працівникам у Росії переїзд до Німеччини, приблизно половина погодилася. Здебільшого люди вже поїхали, що буде з фахівцями, що залишилися, у банку поки вирішують.

Усі ті, хто залишив Росію, офіційно емігрували, мета їхнього виїзду не ховалася. За словами одного із співрозмовників FT, процес пройшов відносно легко, основні складнощі були з оформленням документів. Окремою проблемою стало те, що люди забажали забрати із собою домашніх вихованців. «Ми безперечно дізналися про улюбленців наших колег більше, ніж нам би хотілося. Там усі – від хом’ячків до змій. І ні, змію в літак взяти не можна», — пояснило одне із джерел газети.

Про рішення звернути бізнес на території Росії Deutsche Bank оголосив у березні. Тоді в банку зазначали, що закривають його відповідно до вимог закону і не мають наміру брати участь у нових проектах у Росії.