Обама покликав сирійського біженця на своє останнє щорічне послання

ob8b29Президент США Барак Обама запросив на своє останнє на цій посаді щорічне послання до нації сирійського біженця Ріфаї Хамо. Про це повідомляє USA Today.

55-річний сирієць, який з грудня 2015-го проживає в Детройті, займе на виступі місце в ложі першої леді Мішель Обами. Його запрошенням, як вважає видання, Обама заявляє про свою опозицію спробам республіканської більшості в Конгресі уповільнити або зупинити потік біженців у країну.

Хамо став відомий в грудні, коли про нього написав популярний блог Humans of New York. Сирійський вчений втік з рідної країни у 2013-му, після того, як бомба зруйнувала його будинок, убивши його дружину, дочку і п’ять інших родичів. Вже у Туреччині у Хамо був діагностований рак шлунка. Після двох років очікування сирієць отримав статус біженця в США і оселився в Детройті.

Дізнавшись про долю Хамо, Обама сказав, що його стійкість надихає, а актор Едвард Нортон організував збір коштів для біженця. Вдалося залучити майже 400 тисяч доларів.

Вчинок Обами контрастує з численними недавніми заявами представників партії республіканців. У листопаді палата представників прийняла законопроект, що припиняє програми допомоги біженцям з Сирії та Іраку. Обама у свою чергу пообіцяв накласти на нього вето.

Крім того, губернатори 31 штату виступили з протестом проти розміщення на їхній території біженців з Близького Сходу. Лише один із тих, що заявили про незгоду з політикою федерального уряду, входить у партію демократів, інші — республіканці. На думку незадоволених, разом з біженцями в країну можуть потрапити терористи із забороненої на території Росії «Ісламської держави». Всього з 2011 року США прийняли близько 1500 біженців з Сирії. Прес-секретар Білого дому Джошуа Ернест у вересні заявляв про плани прийняти в країну в 2016 році не менше 10 тисяч сирійців.