П’ять країн ЄС і США пообіцяли ізолювати противників нового уряду Лівії

лівіяП’ять країн ЄС — Франція, ФРН, Італія, Іспанія, велика Британія, а також США висловили підтримку уряду національної єдності Лівії, створеному за проектом ООН, повідомляє Reuters. У спільній заяві уряди даних держав підкреслили, що противників даного режиму чекає ізоляція.

Влада шести держав закликали всіх лівійців, а також політичні партії підтримати цю угоду. «Зволікання з формуванням уряду національної єдності принесе додаткові страждання громадянам Лівії, при цьому така ситуація може виявитися на руку терористам, які постараються скористатися хаосом в країні», — йдеться в заяві.

Зазначається, що міжнародне співтовариство стане на бік нового уряду країни, якому належить виконати «важку роботу з відновлення миру і стабільності в Лівії». У тексті заяви також зазначається, що зброя в країну згідно з умовами політичної угоди, буде провозитися виключно за запитом уряду.

9 жовтня спецпосланець ООН Бернардіно Леон повідомив, що уряд національної єдності Лівії очолить Файєз Саррадж. Віце-прем’єрами стануть Ахмад Мейтиг, Фатхі Меджбарі і Муса Аль-Куні. В такому складі уряд має працювати протягом року.

22 вересня Леон заявив про складання фінального тексту мирної угоди між Тріполі (на заході країни) і Тобруком (на сході) — в цих містах функціонують два різних лівійських уряди. Його передали сторонам конфлікту для погодження. 18 вересня спецпосланець ООН оголосив, що йому вдалося умовити протиборчі сторони в Лівії створити єдиний парламент.

Процес дезінтеграції країни почався в 2011 році після повалення і вбивства лівійського лідера Муаммара Каддафі. Лівія розділилася на два табори, а окремі райони, що знаходяться під контролем об’єднань племен, озброєних угруповань, структур ісламістського характеру, мають фактичну самостійність.