Похоронна маска Тутанхамона призначалася для Нефертіті

nefert8d2bВиготовлена із золота похоронна маска Тутанхамона була призначена не для цього староєгипетського фараона, а для цариці Нефертіті. До такого висновку, як повідомляє The Independent, прийшов колишній куратор відділення Стародавнього Єгипту в Британському музеї, археолог Ніколас Рівз.

До своїх висновків вчений дійшов з двох причин. По-перше, на золотій масці у вересні 2015 вдалося виявити печатку з ім’ям цариці Нефертіті. По-друге, вуха на масці виявилися проколотими, що характерно для масок, призначених для жінок і дітей, пише інтернет-видання КуПол.

До таких відкриттів вчені прийшли після робіт з відновлення похоронної маски Тутанхамона: у неї в результаті нещасного випадку відпала борідка, яку довелося у січні 2015 року в спішному порядку повертати на попереднє місце (приклеювати).

У 2015 році археолог Рівз вже вдруге дивує наукову громадськість. Перший раз це сталося, коли він повідомив про виявлення прихованих дверей в гробниці Тутанхамона, які імовірно, вели до усипальниці Нефертіті, а також ретушувати зображення, що ілюструють життя молодого фараона.

Фараон Тутанхамон з Давнього Єгипту з XVIII династії Нового царства правив країною приблизно в 1332-1323 роках до нашої ери. Помер він у віці 19 років. Його мачухою була Нефертіті, а батьком – її чоловік Ехнатон. Причини смерті Нефертіті і місце її поховання досі невідомі.