Пояснено механізм злиття галактик

Британські астрономи з університету Манчестера змогли пояснити механізм злиття галактик. На їхню думку, багато галактик, подібних до Чумацького Шляху, з’явилися в результаті злиття кількох родичів. Результати дослідження опубліковані у журналі The Astrophysical Journal.

У ході роботи вчені проаналізували різні галактики, які знаходяться в безпосередній близькості один від одного або в так званих «парах» за останні десять мільярдів років. Виявилося, що процес злиття цих об’єктів є одним із домінуючих у появі нових, більших галактик. Згідно з розрахунками фахівців, середня масивна галактика переживе ще близько трьох злиттів протягом десяти мільярдів років, що збільшить її як мінімум удвічі. Такий метод формування нових галактик був відомий і раніше, проте лише теоретично. Довести його вдалося лише у цьому дослідженні.

Раніше космічний телескоп НАСА «Хаббл» у ході проекту CANDELS (Cosmic Assembly Near-infrared Deep Extragalactic Legacy Survey, «глибокий космічний позагалактичний огляд у ближньому інфрачервоному діапазоні») зняв тисячі галактик на новому знімку в ультрафіолеті.