Пристави повідомили про втечу Навального

naval9a26Опозиціонер Олексій Навальний втік від судового пристава, яка намагалася заарештувати його майно в рамках виконання відповідного рішення суду. Про це в четвер, 8 жовтня, повідомив агентству «Інтерфакс» офіційний представник столичного управління Федеральної служби судових приставів (ФССП) Тимур Коробіцин.

За його словами, пристав-виконавець Люблінського відділу УФФСП по Москві, яка попрямувала до Навальному у рамках провадження про стягнення 4,5 мільйона рублів, зустріла блогера в холі першого поверху будинку, де він живе. Той «відмовився виконувати законні вимоги і поспішно пішов на автомобілі у невідомому напрямку», зазначив Коробіцин.

Він не уточнив, коли саме стався інцидент, але додав, що заборгованість не була добровільно погашено у повному обсязі у передбачений законом п’ятиденний термін. У зв’язку з цим ФССП обмежила Навальному право виїзду за кордон і винесла нове постанова про стягнення виконавчого збору у розмірі 7 відсотків від суми боргу, підкреслив Коробіцин.

«Судові пристави нагадують, що рішення суду, які набрали законної сили, є обов’язковими до виконання», — додав представник служби.

У свою чергу Навальний в четвер заявив «Інтерфаксу», що виплатив велику частину заборгованості за позовом «Багатопрофільної процесингової компанії» і здивований тим, що до нього так швидко застосували заходи примусового виконання.

На початку вересня московські пристави повідомили про намір стягнути з опозиціонера Олексія Навального майже чотири з половиною мільйона рублів у справі «Ів Роше». Вони намагалися встановити майно Навального, яке може бути реалізовано в рахунок погашення боргу перед ТОВ «Багатопрофільна процессинговая компанія», однак не застали його вдома. У зв’язку з цим, як зазначав представник УФССП, до боржника мають бути застосовані заходи примусового характеру, такі як утримання із заробітної плати та інших доходів, арешт коштів на рахунках і вкладах, а також арешт рухомого і нерухомого майна з подальшою реалізацією в рахунок погашення боргу.

Вирок у справі «Ів Роше» був винесений в кінці грудня 2014 року. Суд визнав братів Олексія та Олега Навальних винними в шахрайстві в особливо великому розмірі і легалізації грошових коштів. Олег Навальний отримав 3,5 року позбавлення волі в колонії загального режиму, Олексій — такий же термін, але умовно. Крім того, Олексій Навальний був засуджений до штрафу в розмірі 500 тисяч рублів. Суд також ухвалив стягнути з нього 4,4 мільйона рублів за цивільним позовом фірми «Багатопрофільна процесингова компанія».