Проти колишнього президента Аргентини порушено кримінальну справу

Крістіна Фернандес де КіршнерПроти колишнього президента Аргентини Крістіни Фернандес де Кіршнер порушено кримінальну справу, пише газета La Jornada.

Суддя Клаудіо Бонадио пред’явив звинувачення колишньому главі держави, а також екс-міністру економіки Алексу Кисиллофу і колишньому голові Центрального банку Алехандро Ваноли. На майно кожного на суму 1 мільйон доларів накладено арешт.

За даними звинувачення, Центробанк продавав долари на ф’ючерсних торгах за заниженою ціною. Це дозволило різним компаніям і банкам купити американську валюту за ціною 10 песо, тоді як новий президент Маурісіо Макрі вирішив різко девальвувати національну валюту, і тепер курс становить 14,4 песо за долар. Різниця відповідає збитку, яка зазнала держава.

Хоча ЦБ є автономним установою, суддя вважає, що операції не могли бути здійснені без підтримки президента і глави Мінекономіки.

Фернандес де Кіршнер, представник лівого політичного крила, перебувала на посаді президента два терміни поспіль. Вибори в листопаді 2015 року виграв кандидат від правої опозиції Маурісіо Макрі, пише gzlylt.com.