Психологи пояснили багаторічні переживання людей після розриву відносин

rozstea18Психологи з Стенфордського університету знайшли причини, через які деякі люди роками (більше п’яти років) не можуть прийти в себе після отримання відмови від своїх коханих. Результати своїх досліджень автори опублікували в журналі Personality and Social Psychology Bulletin, а коротко про них повідомляє The Daily Mail.

Фахівці провели п’ять досліджень, в яких взяла участь 891 людина. Вони заповнювали онлайн-анкети, що фіксують розставання респондентів зі своїми коханими і самосприйняття перших після особистої трагедії. Вчених цікавило ставлення людей до поширеної думкиі про те, що розрив відносин пов’язаний з якою-небудь неповноцінністю одного з партнерів.

Інше питання стосувалося здатності людини подолати розрив відносин і здобути таким чином досвід, який сприяє особистісному зростанню. Альтернативою цьому, на думку психологів, є уявлення респондентів про особистість як статичний об’єкт, не здатний до якісно нового розвитку.

Дослідження показали, що життєва позиція людини є ключовою особливістю, що визначає здатність індивіда пережити розрив стосунків. Ті люди, які сприймають себе як статичний об’єкт, набагато довше зациклювалися на переживання розставання з попередніми партнерами і були нездатні почати нові стосунки.

З іншого боку, люди, які вірять у здатність розвиватися, набагато швидше приходять в себе після розставання і мають великі шанси зустріти нових супутників життя. Один з авторів дослідження, Лорен Хоу, зробила висновок, що люди бачать в романтичних партнерах «джерело інформації про себе».

Також вчені з’ясували, що раніше отримана відмова з боку партнера в майбутньому може призвести до заняття людиною оборонної позиції в романтичних стосунках. Це особливо актуально, на думку психологів, для людей, які мають уявлення про себе як про статичний об’єкт.