Саудівці у відповідь на російську операцію в Сирії поставлять опозиції більше зброї

syr_op882У відповідь на російську операцію в Сирії Саудівська Аравія збільшить поставки летального зброї представникам трьох опозиційних угруповань. Про це повідомляє BBC News з посиланням на неназване джерело в уряді королівства.

Відзначається, що мова йде про протитанкову зброю, яку отримають представники «Армії завоювання», «Вільної сирійської армії» і «Південного фронту», що воюють з військами сирійського президента Башара Асада. При цьому Ер-Ріяд не виключив можливість поставки повстанцям ракет класу «земля-повітря» (проти цього виступає більшість західних країн).

Чиновник підкреслив, що Саудівська Аравія не збирається допомагати зброєю бойовикам «Ісламської держави» або угруповання «Фронт ан-Нусра».

В Ер-Ріяді стверджують, що Росія в Сирії завдає авіаударів не по «Ісламськый державі», а по опозиції, допомагаючи тим самим військам Асада. На брифінгу 8 жовтня офіційний представник російського МЗС Марія Захарова назвала таку інформацію міфом. «Все це йде з посиланням на неназвані джерела, на джерела в державних органах західних країн. Я хотіла б ще раз сказати: по лінії Міністерства оборони дається повна інформація щодо ходу військової операції, тих цілей, які уражаються», — заявила вона.

2 жовтня США з союзниками (Великобританія, Франція, Німеччина, Туреччина, Катар і Саудівська Аравія) закликали Росію припинити удари по сирійській опозиції. За словами представників цих країн, дії Москви можуть призвести до подальшої ескалації конфлікту» і викликати сплеск екстремізму і подальшої радикалізації в Сирії.