Сомнолог пояснила шкоду надто довгого сну для здоров’я

Лікар-сомнолог, кардіолог, кандидат медичних наук Надія Бурко пояснила, яку шкоду завдає здоров’ю надто довгий сон. Її слова наводить видання ura.ru.

За словами Бурка, на тлі занадто довгого сну можуть з’явитися біль голови та втома. «Надлишок та нестача сну ведуть до підвищення ризиків розвитку серцево-судинних захворювань, діабету, ожиріння та тривоги», — каже Бурко.

У деяких ситуаціях надмірна сонливість, додає вона, може бути спричинена депресією або порушеннями нічного сну через зупинку дихання уві сні (апное).

Лікар рекомендує використовувати контрастний душ або просто вмитися холодною водою, оточити себе яскравим денним світлом, щоб зберегти бадьорість до вечора. «Чай і кава допустимі, якщо вони не є надмірними стимуляторами і не порушать ваш нічний сон. Допоможуть зарядка, прогулянка, будь-яке кардіонавантаження в денні години», – підсумувала терапевт.

Раніше сомнолог Павло Кудінов попередив, що постійне недосипання веде до падіння рівня імунітету і, як наслідок, може стати фактором ризику розвитку онкологічних захворювань. Він додав, що недосипання також збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань.