США задумалися про нові санкції проти Росії через Сирії

США не виключають введення нових санкцій проти Росії, на цей раз з-за ситуації в Сирії. Про це повідомляє газета ПОСТУП з посиланням на заяву офіційного представника Білого дому Джоша Ернеста.

Виступаючи на брифінгу у вівторок, 4 жовтня, він заявив: «У нас є ряд інструментів, які можуть допомогти подальшої ізоляції Сирії і, можливо, Росії. І санкції — один з цих інструментів». За словами Ернеста, обмеження найбільш ефективні, якщо вони вводяться спільно з союзниками і партнерами, і США обговорять з ними цю тему.

Раніше держсекретар США Джон Керрі звинуватив Москву і Дамаск в тому, що ті ігнорують можливість політичного врегулювання конфлікту в Сирії, роблячи ставку на військову перемогу.

У понеділок, 3 жовтня, США оголосили про те, що припиняють переговори з Росією щодо досягнення перемир’я в Сирії. Як пояснив офіційний представник Держдепу Джон Кірбі, «у США вичерпалося терпіння». При цьому Вашингтон збереже військові контакти з Москвою, щоб уникнути інцидентів у небі над Сирією.

28 вересня Керрі у телефонній розмові з Лавровим заявив, що Вашингтон може припинити співпрацю з Москвою щодо Сирії. Російська сторона назвала ці слова шантажем.