Станція New Horizons зробила знімок «первісного жаху і мороку» у Плутона

Станція New Horizons (у поданні художника)Станція New Horizons зробила знімок Стіксу — малого супутника Плутона, названого на честь давньогрецької богині первісного жаху і мороку (і річки в царстві Аїда). Завдяки отриманим даним вчені змогли визначити розміри і форму небесного тіла. Про це повідомляється на сайті НАСА.

Супутник Плутона має витягнуту форму. У довжину він досягає семи кілометрів, а в ширину — п’ять. Поверхня Стіксу, як і інших супутників Плутона (Нікти і Гідри, раніше досліджених станцією New Horizons), покрита льодами і відрізняється високою відбивною здатністю.

Нові дані вчені отримали 5 жовтня 2015 року. Інформацію про Стікс станція New Horizons отримала 13 липня за 12,5 годин до зближення з Плутоном за допомогою свого наукового інструменту LORRI (Long Range Reconnaissance Imager). Тоді апарат НАСА знаходився на відстані 631 тисячі кілометрів від Стіксу.

Вчені збираються продовжити дослідження Стіксу і трьох інших малих супутників карликової планети. Зокрема, фахівців цікавить хаотичне обертання цих небесних тіл, розміри, форма, хімічні і фізичні властивості, а також їх походження та еволюція.

Вперше Стікс був виявлений в 2012 році за допомогою космічного телескопа Hubble. Крім Стіксу, у Плутона є ще три малих супутника неправильної форми (Никта, Гідра і Кербер), а також Харон — великий супутник правильної сферичної форми.

New Horizons обнаружил на Плутоне ледяную гору возрастом 100 миллионов лет – відео

Автоматична міжпланетна станція New Horizons початку 5 вересня 2015 року пікову фазу передачі даних, отриманих на основному етапі досліджень, що відбувся 14 липня цього ж року в ході найближчого прольоту повз Плутона і його супутників. На передачу десятків гігабайт даних піде близько року.

В даний час станція знаходиться на відстані понад 5 мільярдів кілометрів від Землі. Очікується, що в 2019 році вона досягне планетоїда 2014 MU69, що знаходиться на відстані 1,6 мільярда кілометрів від Плутона в поясі Койпера. До цього об’єкту New Horizons може податися після карликової планети. Місія New Horizons повинна завершитися в середині 2020-х років.

Основне завдання New Horizons — вивчення Плутона і його супутника Харона. Наукове обладнання, встановлене на станції, призначений для збору даних про можливу наявність магнітосфери у карликової планети, склад її атмосфери і будову поверхні, а також про взаємодію з Хароном.